W Piasecznie dominował Komorowski - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » W Piasecznie dominował Komorowski
5 lipca '10r.

W Piasecznie dominował Komorowski

Podobnie jak w pierwszej turze w Piasecznie wybory prezydenckie z dużą przewagą zwyciężył Bronisław Komorowski. Prawie połowę głosów mniej zdobył jego rywal Jarosław Kaczyński.


Bronisław Komorowski w Piasecznie uzyskał dużo lepszy wynik od ogólnokrajowego. W niedzielne wybory prezydenckie na marszałka sejmu swój głos oddało 20514 mieszkańców gminy Piaseczno (62,42% uprawnionych). Jego konkurent - Jarosław Kaczyński - przekonał do siebie ponad 8 tysięcy osób mniej (12352).

Zagłosować w drugiej turze poszło jednak 472 osób mniej niż przed dwoma tygodniami. Piaseczno osiągnęło prawie najlepszą frekwencję w powiecie piaseczyńskim, aż 67,66% (lepsza okazała się tylko Lesznowola z wynikiem 68,02%). Tymczasem w całym kraju do urn wybrało się tylko 55,29% obywateli uprawnionych do głosowania.

Podobnie do piasecznian głosowali mieszkańcy Lesznowoli i Konstancina-Jeziorny, gdzie ze sporą przewagą wygrał Komorowski. Jarosław Kaczyński wyraźnie zwyciężył w gminie Tarczyn, gdzie zdobył ponad 60% głosów. W pozostałych gminach, Prażmowie i Górze Kalwarii Kaczyński tylko nieznacznie pokonał rywala.

(ks)

Komentarze

McKwacz - 5 lipca '10r. 19:51
Chore Piaseczno!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.